Z kim nam się kojarzy elegancka kobieta? Dla mnie to kobieta pewna siebie, zadbana, kulturalna, inteligentna i uśmiechnięta… Uśmiech to najważniejszy dodatek. Eleganckie kobiety są dobrze przygotowane, gdyż kierują się kilkoma zasadami, dzięki którym wszystko staje się prostsze.

tumblr_static_tumblr_static_filename_640

Możemy nauczyć się kilku przydatnych nawyków, które w perspektywie czasu bardzo wpłyną na nasz wizerunek. Nie chodzi tu o całkowitą wymianę garderoby, czy kupienie bardzo drogich ubrań. Prawdziwy styl zaczyna się w domu, w chwili gdy się obudzisz.

Zacznij już dziś!

Postępuj według tych 10 – ciu prostych zasad:

  1. Zaplanuj swój outfit dzień wcześniej – dzięki temu unikniesz porannej bieganiny i rozmyślania pod tytułem „znowu nie mam się w co ubrać”. Jak my to dobrze znamy… Prawda?
  2. Ubieraj się stosownie do okazji – to bardzo ważne. Strój powinien współgrać z miejscem i okolicznościami w których się znajdujesz.
  3. Miej na sobie jedna drogą rzecz – to dobre rozwiązanie w dni kiedy nie masz ochoty specjalnie myśleć nad tym w co się ubierzesz. W takim przypadku adidas superstar, czy inny fajny dodatek będzie na wagę złota. Wtedy nawet zwykły t – shirt i szorty będą dobrze wyglądać.
  4. Uważaj z dodatkami – mniej znaczy więcej głosi zasada minimalizmu. „Przed wyjściem z domu spójrz na siebie w lustrze i zdejmij jedną rzecz„ – Coco Chanel wiedziała co mówi. To zasada, którą powinniśmy wziąć sobie do serca. Łatwo jest przesadzić z ilością biżuterii, dodatków czy intensywnością makijażu.
  5. W szafie trzymaj tylko te rzeczy, w których chodzisz – taaaak… Warto zrobić w swojej szafie wiosenne porządki i sprawdzić co od dawna w niej zalega i raczej nie dostanie drugiej szansy. Każda z nas ma w swojej szafie rzecz, którą lubi, ale w niej nie chodzi. Najwyższy czas pozbyć się ukochanej, bezużytecznej rzeczy. W myśl zasady: jeżeli nie ubrałaś tego przez ostatni rok, to nie ubierzesz tego wcale.
  6. Inwestuj w dobrej jakości buty, torebki i paski – te rzeczy nie lubią tandety. Dobrej jakości dodatki dodadzą elegancji każdej stylizacji. Francuzki bardzo dbają o dodatki i od lat są uważane za królowe elegancji i szyku.
  7. Nie noś za wysokich szpilek – chyba, że umiesz w nich chodzić.
  8. Szukaj inspiracji – moda powstaje na ulicy. To z niej projektanci czerpią inspiracje. Street fashion w Londynie, Paryżu czy Mediolanie to prawdziwe pokazy mody, a poszczególne elementy stylizacji to prawdziwe perełki i małe dzieła sztuki.
  9. Szanuj swoje ubrania  – leżakowanie na fotelu naprawdę im nie służy.
  10. Pozostań wierna swojemu stylowi – poznaj siebie i sprawdź w czym dobrze wyglądasz. W tym „jak się nosisz” powinny być Twoje pomysły, osobowość i wyobraźnia. Najważniejsze jest to by mieć swój styl i dobrze się czuć w tym co się nosi. Pamiętaj o uśmiechu, on pokazuje najwięcej.