Lata 30. XX wieku przyniosły więcej kobiecości i wyzwolenia do kobiecej garderoby. Stroje nabrały kobiecej linii i ozdób, różnego rodzaju faktur. To powrót kobiecości, szyku i sukienek z odsłoniętymi plecami.

Kobieca sylwetka w latach 30. stawała się coraz bardziej kobieca. Pojawiły się przeźroczystości i koronki, które najlepiej świadczą o wyemancypowaniu kobiecego stylu.  Stroje są szykowne i eleganckie. Talia jest już podkreślona, a materiały są coraz bardziej miękkie. W wykończeniu ubrań po raz pierwszy pojawiło się futro, które wcześniej mogłoby zostać niezaakceptowane. Modny kolor to pudrowy róż. Również kostiumy kąpielowe w latach 30. są coraz mniej zabudowane, a panie za to są coraz bardziej wyzwolone i pokazują więcej ciała.

Nie tylko moda tych czasów ewoluuje. Zmienia się również makijaż – usta są zdecydowanie mocniej podkreślone. Oczy wciąż są przydymione i tajemnicze, co tylko podkreśla kobiecość.

662x0

Wspominając gwiazdy lat 30. nie można zapomnieć o Vivien Leigh, która bardziej znana jest jako Scarlett O’ Hara z filmu „Przeminęło z wiatrem”. To kobieta, która jeszcze przez wiele dekad była ideałem piękna i niedoścignioną ikoną stylu. Charakteryzowały ją piękne rysy twarzy, długie, kręcone włosy, duże oczy, wyrazisty makijaż i kobiecość.

327173_1427391525_d638_p

Korzystając z okazji, chciałabym polecić Wam biografię tej pięknej aktorki, której uroda, jak sama twierdziła przeszkadzała w robieniu kariery. To opowieść o miłości, namiętności, marzeniach, smutku i chorobie. Książkę czyta się jednym tchem. Niesamowite życie aktorki jest niczym film, a sama Vivien staje się dla czytelnika bardzo skomplikowaną i w gruncie rzeczy nieszczęśliwą bohaterką. Czy życie tak pięknej i utalentowanej aktorki mogło skrywać aż tyle tajemnic?

Vivien Leigh. Restored by Nick & jane for Doctor Macro's High Quality Movie Scans website: http://www.doctormacro.com. Enjoy!