Moda lat 90 – tych powraca w tym sezonie w wielu odsłonach. Osobiście bardzo mnie to cieszy, bo uwielbiam ten czas… Czas dżinsów z wysokim stanem, za dużych marynarek, krótkich topów, skórzanych kurtek, obszernych bluz i seriali takich jak „Beverly Hills 90210” czy „Dynastia” które stały się symbolami mody tamtych lat.

Dla mnie to dzieciństwo, czas najlepszej polskiej muzyki i charakterystycznej mody, która wbrew temu co się mówi, nie była „kiczem”. Moda tych lat zostawiła wiele rzeczy, po które cały czas sięgamy. Wiele trendów znowu wraca. Ważne by wybrać z tego coś, co jest w Naszym stylu. Poczekajcie chwilę… Włączę płytę Modern Talking, ubiorę legginsy i za dużą bluzę… Tak, już jestem gotowa na małą podróż w czasie.

fashion-edirotial-90s-800x620

Poniżej kilka hitów tamtych lat:

– zwężane ku dołowi spodnie – „mom jeans”, są wyższe w talii, mają szersze nogawki, lekko zwężają się na dole
– krótkie topy
– szerokie bluzy z różnymi nadrukami
– marynarki i żakiety z poduszkami wszytymi „w ramiona”
– ortalionowe dresy z dużym logo
– legginsy w różnych kolorach
– skórzane kurtki
– ogrodniczki
– buty na koturnach
– styl grunge, czyli poszarpane dżinsy i bluzy

 

tumblr_m6yt62MW1t1qkbw24o1_500Może za marynarki i żakiety z poduszkami oraz ortalionowe dresy podziękujemy, ale reszta jest całkiem do rzeczy. Większość rzeczy z tej krótkiej listy jest w naszych szafach. Mnie bardzo cieszy powrót stylu grunge, butów na koturnie i „mom jeans”.

 

 

Co Wam się kojarzy z latami 90 – tymi? Co jeszcze powinno się znaleźć na tej liście?